Interview Plus

Hamás není možné kompletně zničit. Západu chybí vůle dotlačit Izrael k jednání, míní analytik

Interview Plus

Hamás není možné kompletně zničit. Západu chybí vůle dotlačit Izrael k jednání, míní analytik
Analytik ústavu mezinárodních vztahů Jan Daniel

Plus

V pásmu Gazy pokračují přestřelky mezi izraelskými vojáky a palestinskými ozbrojenci. Navzdory rostoucímu počtu obětí a výzvám k příměří z celého světa šéf izraelské vlády Benjamin Netanjahu neslevil z cíle vytyčeného hned na začátku, kterým má být úplná eliminace teroristického hnutí. „Je možné Hamás oslabit nebo zničit jeho operační schopnosti, ale je problematické ho kompletně zničit,“ upozorňuje analytik Ústavu mezinárodních vztahů Jan Daniel.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V době, kdy v pásmu Gazy pokračují přestřelky mezi izraelskými vojáky a palestinskými ozbrojenci, se v Tel Avivu konala demonstrace lidí, kteří jsou přesvědčeni, že premiér Benjamin Netanjahu se víc zajímá o zničení Hamasu než o osud rukojmích unesených v říjnu. Navzdory rostoucímu počtu obětí a výzvám k příměří z celého světa. Šéf izraelské vlády neslevil z cíle vytyčeného hned na začátku, kterým má být úplná eliminace teroristického hnutí. Jak blízko tomuto cíli v současné chvíli Izrael je? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes analytik Ústavu mezinárodních vztahů Jan Daniel. Dobrý den. Dobrý den. Mluvíme spolu v době, kdy velkou část pásma Gazy už v uvozovkách přejela izraelská armáda. Dá se říci, jak velkou část hnutí Hamas se u toho podařilo zlikvidovat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají