Interview Plus

Fico by rád napodobil Orbána. Jeho cílem je koncentrovat moc, upozorňuje politolog Mesežnikov

Interview Plus

Fico by rád napodobil Orbána. Jeho cílem je koncentrovat moc, upozorňuje politolog Mesežnikov
Robert Fico

Plus

Slovenský premiér Robert Fico oznámil, že přerušuje veškerou komunikaci s několika médii. Jejich novináři jej obviňují z toho, že nechce odpovídat na kritické otázky. „Je to součást nového přístupu Roberta Fica k vládnutí, které se vyznačuje politickým revanšismem a zasahuje základy demokratického zřízení,“ soudí slovenský politolog Grigorij Mesežnikov.
Jan Bumba, Michael Erhart

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slovenský premiér Robert Fico prakticky ihned po opětovném nástupu do úřadu zahájil válku s částí médií. Čtyři významné redakce obvinil z toho, že neplní svoji zákonnou povinnost a ohlásil, že s nimi přerušuje jakoukoliv komunikaci. S novináři z těchto médií. Jsou přesvědčení, že předseda vlády nechci odpovídat na kritické otázky a hodlá na Slovensku nastolit stejné mediální prostředí, jaké po léta vytváří v Maďarsku premiér Viktor Orbán. Je pravděpodobné, že se mu to povede. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je slovenský politolog Grigorij MeSES. Nikoho. Dobrý den.

Více z pořadu