Osobnost Plus

Fico chtěl zrušit speciální prokuraturu, ale je z toho velká a nebezpečná amnestie, kritizuje novinářka Kellö

Osobnost Plus

Fico chtěl zrušit speciální prokuraturu, ale je z toho velká a nebezpečná amnestie, kritizuje novinářka Kellö
Laura Kellö, investigativní novinářka

Plus

„Z toho, co mám možnost pozorovat, je vidět, že si premiér Robert Fico (SMER – sociálna demokracia) opět vybral cestu strašení části voličů. Funguje to především na ty jeho, případně současné vládní koalice,“ říká investigativní novinářka Laura Kellö, která do redakce Aktuality.sk nastoupila v den, kdy se svět dozvěděl o vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Taky o celém vyšetřování napsala knihu.
Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začíná osobnost + l. Pořad jsme natáčeli před rozhodnutím slovenského Ústavního soudu, který pozastavil platnost novely trestního práva.

  • Slovensko už za tři týdny čekají prezidentské volby v době, kdy nová vláda Roberta Fica mění trestní zákon. Do vysokých funkcí se dostali trestně stíhané osoby a čtyři média označil slovenský premiér za nepřátelská. Mým dnešním hostem je novinářka, která nastoupila do serveru aktuality SK v den, kdy jsme se před šesti lety dozvěděli o vraždě novináře tohoto serveru Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Před pár dny, v den šestého výročí této tragické události i vyšla knížka vražda Jána a Martiny. Vyšetřování to od té doby pozorně sleduje a mapuje investigativní novinářka Laura chtěl Kalinská je mým dnešním hostem. Vítej v Praze. Dobrý den.

  • Dobrý den a děkujeme za.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají