Interview Plus

Edward Lucas: Invaze na Ukrajinu nám otevřela oči. Němci už ale zase upadají do spánku

Interview Plus

Edward Lucas: Invaze na Ukrajinu nám otevřela oči. Němci už ale zase upadají do spánku
Edward Lucas

Plus

Západní státy dlouhá léta ignorovaly a podceňovaly významné signály ruské rozpínavosti. Událostí, které nám měly otevřít oči, bylo podle britského novináře a spisovatele Edwarda Lucase několik. Problém je, že jsme oči pokaždé zase zavřeli.

 
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Po několik následujících týdnů budeme netrpělivě očekávat výsledky voleb, a to nejen v ČR. Často, že říkáme, že svobodné volby jsou základem demokracie, jsou ale svobodné volby také zárukou demokracie? Co musí evropské země včetně Česka dělat pro to, aby jejich demokratické základy zůstaly pevné? Nakolik je třeba počítat s tím, že výsledky voleb v jedné zemi mohou být pro ostatní země povzbuzením či zklamáním?

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je britský novinář Edward Lukas, který se věnuje otázkám bezpečnosti a energetiky a který také mnoho let působil ve střední Evropě a v Pobaltí. Dobrý den. V ČR budou parlamentní volby druhý říjnový víkend, ale už příští týden budou volby v Německu. Víme, že kancléřka Angela Merkelová se po volbách odebere do politické penze a víc víceméně nevíme. Budou podle vás německé volby důležité pro ostatní země?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají