Interview Plus

Dilema pro Evropu? Indie je stále asertivnější a nutně se nehlásí k liberálním hodnotám, naznačuje indolog

Interview Plus

Dilema pro Evropu? Indie je stále asertivnější a nutně se nehlásí k liberálním hodnotám, naznačuje indolog
Módí se  během ceremoniálu zavázal chránit indickou ústavu

Plus

Indickým premiérem bude potřetí v řadě Nárendra Módí, od voličů ale nezískal tolik hlasů, kolik očekával. Jeho Indická lidová strana (BJP) ztratila většinu v parlamentu a bude si muset hledat koaličního partnera: „V neděli složil slavnostní slib, ale teď začne vyjednávání,“ popisuje indolog Martin Hříbek, podle kterého jsou dvě menší regionální strany Módího koalice spřízněny spíše pragmaticky než ideově.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Indickým premiérem je potřetí v řadě Nárendra Módí. Voliči mu ale nedali tolik hlasů, kolik očekával. Jeho indická lidová strana musí vládnout v koalici, protože ztratila většinu v parlamentu. Co to bude znamenat pro nejlidnatější zemi světa? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je ideolog z ústavu asijských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Martin Hříbek. Dobrý den. Dobrý den. Nárendra Módí očekával drtivé vítězství. Věřil si až na 400 křesel. Proč se tak nakonec nestalo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají