Interview Plus

Dětský psychiatr: Chtít po nás koncepci je od politiků zdržovací taktika. Situace se násobně zhoršila

Interview Plus

Dětský psychiatr: Chtít po nás koncepci je od politiků zdržovací taktika. Situace se násobně zhoršila
Pokoj v Dětské psychiatrické nemocnici v Lounech

Plus

Víc psychologů, víc psychiatrů, víc lůžek, slibuje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Odborná společnost by mu měla do několika týdnů předložit koncepci rozvoje dětské psychiatrické péče. „Finalizuje se, ale je třeba říci, že když jsme se inspirovali v těch dřívějších, tak ty základní požadavky vůči ministerstvu a pojišťovnám byly stejné nebo podobné. Nestalo se nic a mezitím se situace mnohonásobně zhoršila,“ upozorňuje psychiatr Tomáš Havelka.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Víc psychologů, víc psychiatrů, víc lůžek, slibuje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09. Odborná společnost by mu měla do několika týdnů předložit koncepci rozvoje dětské psychiatrické péče. Kolik koncepcí, strategií a reforem potřebujeme, aby se reálně něco změnilo. A proč navzdory všem plánům není možné léčit všechny děti, které by to potřebovali? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus Šárky Fenykové.

  • A hostem interview je dnes předseda asociace dětské a dorostové psychiatrie a primář dětské psychiatrie v nemocnici v Havlíčkově Brodě Tomáš Havelka. Dobrý den.

Více z pořadu