Interview Plus

Dekarbonizace není žádné evropské zelené šílenství, Unie to ale s Green Dealem přehnala, míní Špicar

Interview Plus

Dekarbonizace není žádné evropské zelené šílenství, Unie to ale s Green Dealem přehnala, míní Špicar
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar

Plus

Český průmysl zažívá těžké časy. Nejnovější statistika sice dokládá mírný růst, ale snad nikdo neočekává žádné velké oživení. Pesimismus se táhne už několik let a mnohé české firmy trpí nedostatkem zakázek. „Češi na hospodářské krize na začátku reagují s prodlením, ale o to déle jim také trvá, než znovu získají důvěru v ekonomiku a krizi trochu zbytečně prodlužují,“ míní viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Průmyslová výroba v ČR v únoru letošního roku vzrostla ve srovnání s loňskem o sedm desetin %. Mnozí analytici upozorňují, že jde o růst malý a křehký, ale alespoň je to po dlouhé době růst. Zda vydrží, ukáží až další měsíce. Ale není pochyb o tom, že průmyslové firmy zažívají těžké období. Jaké jsou hlavní důvody a coby průmyslu v této situaci pomohlo? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Dobrý den. Dobré dopoledne. Když se podíváte na tu statistiku z února letošního roku, tedy necelé % růstu ve srovnání s loňskem. Ale ten loňský rok byl vlastně docela slabý. Je to naděje?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají