Interview Plus

Cena elektřiny bude proměnlivá. V létě kolem poledne bude zadarmo, tvrdí expert

Interview Plus

Cena elektřiny bude proměnlivá. V létě kolem poledne bude zadarmo, tvrdí expert
Elektroměr

Plus

Největší pobídkou pro dekarbonizaci je podle generální ředitelky Mezinárodního měnového fondu Kristaliny Georgievové zvýšení ceny emisí uhlíku. Uvedla to na klimatické konferenci COP28, která se koná v Dubaji. Úvah o tom, jak dostat pod kontrolu zvyšování globální teploty, ale zaznělo mnohem více, na 117 vlád se také zavázalo do roku 2030 ztrojnásobit obnovitelné zdroje.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejvýznamnější pobídkou pro dekarbonizaci je podle generální ředitelky Mezinárodního měnového fondu krystalinika Georgievové zvýšení ceny emisí uhlíku. Šéfka MMF to řekla na klimatické konferenci COP26, která se letos koná v Dubaji. V úvah o tom, jak dostat pod kontrolu zvyšování globální teploty, zaznělo ale mnohem více. Třeba český premiér Petr Fiala využil konference k tomu, aby podpořil jadernou energetiku. Je to správná a schůdná cesta? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je po linkách z Brna zakladatel a ředitel spolku fakta o klimatu Ondráš Přibyla. Dobrý den. Dobrý den. Zdravím z Brna. Než se dostaneme k jednotlivým návrhům včetně toho týkajícího se jaderné energetiky. Máte dojem, že už se podařilo uzavřít nějakou významnou dohodu na letošní konferenci? Kop 28.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají