Interview Plus

Jako léčit rakovinu zaříkávadly. Navrhovaný závěr klimatické konference je pro Západ zklamáním, popisuje zpravodaj

Interview Plus

Jako léčit rakovinu zaříkávadly. Navrhovaný závěr klimatické konference je pro Západ zklamáním, popisuje zpravodaj
Ropa

Plus

Klimatická konference v Dubaji spěje k závěru, který možná bude poměrně dramatický. Evropská unie, Spojené státy a zástupci zemí přímo ohrožených klimatickou změnou vyjádřili zásadní nespokojenost s návrhem závěrečného textu. „Usilovali o to, aby tam byl jasně definovaný rychlý odchod od fosilních paliv. Pro mnoho zemí je to zklamání a naprosto nepřijatelná věc,“ popisuje klimatický zpravodaj Českého rozhlasu Jan Kaliba.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Klimatická konference v Dubaji spěje k závěru, který možná bude poměrně dramatický. EU, Spojené státy a zástupci zemí přímo ohrožených klimatickou změnou vyjádřili zásadní nespokojenost s návrhem textu, který má konference schválit. Důvodem je nečekaná opatrnost při formulacích týkajících se postupného ukončování využívání fosilních paliv. Podaří se západním zemím závěrečný text ještě změnit? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Na dálku do Dubaje zdravím hosta Interview Plus, klimatického zpravodaje ČRo Jana Kalibu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají