Hovory

Magnitského zákon je pojmenovaný podle právníka, kterého ruský režim ubil ve vězení, popisuje politolog Kárník

Hovory

Magnitského zákon je pojmenovaný podle právníka, kterého ruský režim ubil ve vězení, popisuje politolog Kárník
Politolog Jan Kárník

Plus

„Magnitského zákon má v různých zemích různou podobu, ale obecně jsou to sankční zákony, které jsou zaměřené na postihování činitelů, kteří porušují lidská práva. Od tradičních sankčních zákonů se liší v tom, že míří na jednotlivce a ne na celé státy, a tímto jsou i pružnější,“ popisuje politolog Jan Kárník v pořadu Hovory.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Britsko-americký finančník Bill Brauner stojí za tzv. Magnitského zákonem, jehož českou obdobu nedávno schválila PS. Ve své nové knize zmrazeno s podtitulem případ Magnického, kterou vydalo nakladatelství dokořán. Pravda líčí svůj neuvěřitelný životní příběh. Čtenáři se v ní dozví, co ho podnítilo k prosazování Magnitského zákona a jak je to pro jeho život mělo důsledky? Dav druh příběh nám přiblíží politolog a odpovědný redaktor knihy Jan Kárník. Dobrý den. Dobrý den. Příjemný poslech vám přeje Vladimír Kroc.

  • Možná začněme připomínkou osudu ruského právníka Sergeje Magnitského. Kdo to byl?

  • Magický byl právník, byla branku drahá, autora knihy zmrazeno. Bratr byl jeden z největších investorů v Rusku, nebo vlastně největší zahraniční investor v Rusku na přelomu tisíciletí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají