Hovory

Neúspěch u přijímaček mají rodiče za katastrofu. Buďte raději s dítětem a moc nemudrujte, nabádá psychiatr Pöthe

Hovory

Neúspěch u přijímaček mají rodiče za katastrofu. Buďte raději s dítětem a moc nemudrujte, nabádá psychiatr Pöthe
Petr Pöthe, psychoterapeut a psychiatr, zakladatel vzdělávacího institutu IPDAR a tvůrce podcastu O dětské duši

Plus

Je po přijímačkách na střední školy a začalo čekání na výsledky, a to až do 15. května. Dětský psychiatr a psychoterapeut Peter Pöthe radí, že to je přesně ten čas, kdybyste měli potomka i sebe uklidnit. „Důležité je dětem říkat, že si už nemá cenu něco vyčítat, udělali pro to maximum. Nikdo navíc neví, jestli nakonec bude na střední školu přijatý, nebo nebude. Rodiče by si měli v úvahách o jejich budoucnosti nechat i zadní vrátka, kdyby to náhodou nevyšlo,“ nabádá.
Renata Kalenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Čili přijímačky. To je věta, kterou si rodiče žáků devátých tříd přáli slyšet už pár měsíců. Teď nastává období čekání, čekání na výsledky, na to, jestli moje dítě bylo úspěšné, jestli nás čeká druhé kolo shánění školy. Úvahy o budoucnosti našich dětí. Do dnešních hovorů jsem si pozvala někoho, jehož náplní práce je rozumět dětské duši a nikoho, kdo i v dospělých lidí děti. Někoho, koho je dobré si vždycky vyslechnout a možná se jimi nechat uklidnit. Mým dnešním hostem je dětský psychiatr a psychoterapeut Petr Pelc. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

  • A právě začínají dnešní Hovory. U mikrofonu je Renata Kalenská.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají