Interview Plus

Putin je nejbohatší člověk na světě. Jeho režim stojí a padá na krádežích peněz, tvrdí britský finančník Browder

Interview Plus

Putin je nejbohatší člověk na světě. Jeho režim stojí a padá na krádežích peněz, tvrdí britský finančník Browder
Prezident Vladimir Putin

Plus

Česká vláda přijala takzvaný Magnitského zákon, díky kterému bude stát moci sankcionovaným osobám zmrazit majetek nebo zabránit ve vstupu nebo pobytu na českém území. S myšlenkou zavést zákon proti těm, kdo porušují lidská práva, a pojmenovat ho po zavražděném ruském právníkovi Sergeji Magnitském přišel britský finančník Bill Browder: „Řekl jsem si, že když se nemůžeme domoci spravedlnosti v Rusku, musíme to zkusit mimo Rusko,“ uvádí.
Pavel Novák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Byl moudrý. Je duchovním otcem tzv. Magnitského zákona. Zmíněný zákon definuje osoby, které žijí v Rusku a dalších zemích a podílejí se na hrubém porušování lidských práv nebo na korupci. Podobné zákony jsou podkladem pro vyhlášení sankcí a platí už v několika zemích světa. Teď podobný návrh přijala i česká vláda. O myšlence zavést zákon proti těm, kdo porušují lidská práva, a pojmenovat jej po právníkovi, který pro něj v Rusku pracoval a posléze zahynul ve vězení, vyprávěl. Byl brouzdat na setkání s několika českými novináři ČRo. Byl mezi pozvanými. Jsem Pavel Novák a takto jsem rozhovor s bílém proudem zaznamenal.

  • Interview Plus.

  • Co německý smrt Roden v našem politickém studie on nebo sexting tyto a zmrzlin ji vezme Peake. Z jakého rodu je i Pendolino jen do hor?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají