Hovory

Vždy jsem chtěl pomáhat lidem, ale tak, aby to mělo velký společenský dopad, říká Procházka, zakladatel platformy Donio

Hovory

Vždy jsem chtěl pomáhat lidem, ale tak, aby to mělo velký společenský dopad, říká Procházka, zakladatel platformy Donio
David Procházka, zakladatel platformy Donio, zastupitel hl. města zvolený jako nezávislý za STAN

Plus

Zakladatel dárcovské platformy Donio tvrdí, že vždy chtěl pomáhat. „Ale chtěl jsem pomáhat hodně, respektive tak, aby to mělo velký společenský dopad. Už dřív jsem jezdil do domovů pro děti, za seniory, ale trochu mě trápilo, že na dobrovolnické bázi mohu pomoct jen jednomu, maximálně dvěma lidem měsíčně – potřebovaly to ale stovky.“
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Robinho dobré, mírový, dobré. Hovoří David Procházka, zakladatel dárcovské platformy Donio, o který se v posledních měsících často hovořilo v souvislosti s příběhem malého Martínka, který potřeboval na léčbu vzácného ochuzeni a 100 milionů korun. Tento příběh, jako i stovky dalších nad. Oni mají dobrý konec domů. Jo vzniklo na jeseň 2009 nás. Dnes má jeho tým 25 lidí a na trhu on-line dárcovských platforem zabit. A teď, jaké výzvy čekají inovátora českého neziskového sektoru Davida Procházku? A o tom v hovorech od mikrofonu zdraví Tatiana Čabáková.

  • Hovory s inovátory.

  • David, vítejte v hovorech. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vy jste obě se ně 2015, kdy 100 domů jo založili ji, prošli s touto platformou velkou cestu. Vstupy listy na trh českého neziskového sektoru s originálním produktem David a kosti uvažovali. Kdo ne? Ano, bylo ještě len v stádiu příprav, a to o vaše Jihlavy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají