Osobnost Plus

Máme tu myšlenkovou prázdnotu a političtí lídři se mění v politické führery, kritizuje filozof Kroupa

Osobnost Plus

Máme tu myšlenkovou prázdnotu a političtí lídři se mění v politické führery, kritizuje filozof Kroupa
Daniel Kroupa

Plus

Politika s příchodem různých vůdců hrubne – od Donalda Trumpa po Andreje Babiše, tvrdí filozof a bývalý politik Daniel Kroupa. „Vůdci svým hulvátstvím demonstrují, že jsou silní a že si mohou dovolit všechno. I to, co si nedovolí obyčejný smrtelník – a tím také své příznivce fascinují,“ myslí si. Když vůdce prosazuje i jejich téma, prominou mu vlastně všechno.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osobnost. Plus politika dobrých úmyslů bez dialogu podle něj neobstojí. Nebudu opakovat otřepanou prost opravdu o tom, kam vede cesta dlážděná dobrými úmysly, ty špatné navedou. Také zajímavější je, jaký podíl má na našich nesnázích vyhrocená polarizace politického spektra, která znemožňuje věcnou diskusi. Říká filozof, pedagog a bývalý politik Daniel Kroupa, dnešní host osobnosti. Plus. Dobrý den. Vítám vás tady.

  • Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají