Hovory

Dobrý život? Každý akcentuje jiné aspekty, myslí si kritik umění a ředitel galerie Pokorný

Hovory

Dobrý život? Každý akcentuje jiné aspekty, myslí si kritik umění a ředitel galerie Pokorný
Galerie Plato v Ostravě se po rekonstrukci otevřela veřejnosti

Plus

Ostravská galerie PLATO začíná svou novou kapitolu v rekonstruované budově bývalých jatek, dnes už památkově chráněné, výstavou nazvanou Optimalizované bajky o dobrém životě. „Dnes už nikdo nemá žádnou obecně sdílenou představu o dobrém životě. Pojem dobrého života, tak, jak ho známe z dějin filozofie či přemyšlení o světě, se tak téměř vytratil,“ uvažuje kritik umění a ředitel galerie Marek Pokorný.
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Současné umění může být kolemjdoucím do značné míry nesrozumitelné, ale zabývá se tématy, která obecně srozumitelná. Jsou každodenností, politikou, ekonomickou situací nebo prekérnost i lidské existence. To jsou slova ředitele ostravské galerie. Pak ta se po bývalém obchodu s textilem aby marketu stěhuje do památkově chráněné rekonstruované budovy bývalých jatek. Galerie začíná svou novou kapitolu, mezinárodní výstavu nazvanou optimalizované bajky o dobrém životě. Ale co je to ten dobrý život z pohledu současného umění? U poslechu hovorů vás vítá Petr Vizina. Do Ostravy zdravím kritika umění a ředitele galerie. Patří Marka Pokorného. Dobrý den.

  • I. Ode.

  • Mě dobrý den, pane Pokorný.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají