Hovory

Koupil a opravil ruinu zámku, ze kterého komunisté udělali kravín. „Lidé nade mnou kroutili hlavou,“ říká architekt Lejsek

Hovory

Koupil a opravil ruinu zámku, ze kterého komunisté udělali kravín. „Lidé nade mnou kroutili hlavou,“ říká architekt Lejsek
Pavel Lejsek architekt

Plus

V roce 2000 dostal architekt Pavel Lejsek odvahu a koupil zámek Hrádek u Sušice, který byl tou dobou spíš ruinou. Pustil se tak do oprav a projekt dokonce získal prestižní ocenění Stavba roku v kategorii Rekonstrukce roku. „Na zámku není nikdy hotovo. Je to nekonečný příběh, kdy jsou připraveny další projekty na obnovu poškozených nebo spadlých věcí,“ říká.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hrádek u Sušice leží sedm minut cesty autem do Sušice. Má necelých 15 stovek obyvatel ZŠ.

  • Knihovnu, Sbor dobrovolných hasičů a má hlavně nádherný zámek s fantastickým parkem. Jenomže než dostal dnešní skvostnou fasádu a fešáckou střechu. Léta do ní zatékalo a rozpadal se. V roce 2000 ale přichází mladý muž, architekt a dostává odvahu tuto ruinu koupit a opravit. A netrvá dlouho 10 let a zámek získává prestižní ocenění stavba roku v kategorii rekonstrukce staveb. Tak se hluboké historie tohoto místa dotkneme v následujících minutách. Ze zámku Hrádek u Sušice zdraví Naděžda Hávová.

  • Hovory s rodokmenem.

Více z pořadu