Hovory

Česko je „retardland“. Každá vláda přijde a slibuje dálnice, ale za čtyři roky neudělá nic, říká architekt Máslo

Hovory

Česko je „retardland“. Každá vláda přijde a slibuje dálnice, ale za čtyři roky neudělá nic, říká architekt Máslo
Rozšiřovaný úsek dálnice D1 u Brna

Plus

Architekt Vít Máslo si myslí, že v politice chybí kvalitní leadership a to dopadá i na kvalitu architektury v naší zemi: „Mimo Prahu jsou v evropském měřítku kvalitní stavby od českých architektů, kvalitu národní architektury ovlivňují veřejné stavby a ty tady od dob Kaplického knihovny nevznikají,“ říká.
Petr Šimůnek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnešních hovorech uslyšíte muže, který patří k nejvýznamnějším českým architektům současnosti. Má bar ve veřejném zájmu, Česku říká restart let a nedávno vzbudil rozruch názorem, že se Vltavská filharmonie, projekt století pro Prahu spíš nepostaví. A rozhodně ne za 13 miliard. Vít Máslo, spolumajitel studia, si je musí architekt. Ahoj víc.

  • Dobrý den. Dobrý den.

  • Na začátku roku byl v hovorech Petr Hlaváček, náměstek primátora Prahy, a taky architekt a ten říkal architektonická studie byla prezentovaná. Bavíme se teď o Vltavské filharmonii. Významný krok to byl v roce 2026 vyhlásíme veřejné veřejnou soutěž na dodavatele. V roce 2028 začneme stavět. Věřím tomu, protože víra hory přenáší. Tak to říkal Petr Hlaváček, zodpovědný v Praze za rozvoj. Proč ty tomu nevěříš, že se to stane?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají