Osobnost Plus

Proč je společnost rozdělená? Skončilo období bezpečí a jistot, tvrdí sociolog Gabal

Osobnost Plus

Proč je společnost rozdělená? Skončilo období bezpečí a jistot, tvrdí sociolog Gabal
Ivan Gabal

Plus

Sociolog a bývalý politik Ivan Gabal si myslí, že prvním dělícím kamenem naší společnosti byla „bitva“ o radar. „Tehdy šlo o první rozpad společenského konsensu v oblasti geopolitiky, respektive o směřování na Západ. Tehdy se nám rozpadla hodnotová společenská dohoda o tom, že musíme přijmout změny a nové role, které jsou neznámé, nepohodlné a také se je musíme nejdřív naučit,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Má slovo Barbora Tachecí. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Ruské tajné služby si mohou připsat další bod a tentokrát jsem jí vyšel najevo až teď. A pro americkou vysokou politiku je to rána. Ukázalo se, že republikánští poslanci se pokusili sesadit amerického prezidenta Bidena na základě Rusy podsunutých falešných informací nebo jinak řečeno ruské tajné služby chtěli sesadit Bidena s využitím republikánů. Vyplývá to z výpovědí dlouholetého informátora FBI Alexandra Smirnova. A dnešním hostem osobnosti plus je sociolog Ivan Gabal. Vítejte, dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji. Děkuji a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají