Dvacet minut Radiožurnálu

Poučení z neetického bourání petřínské vily? Vymezit památkářům, co a jak chránit, navrhuje Pospíšil

Dvacet minut Radiožurnálu

Poučení z neetického bourání petřínské vily? Vymezit památkářům, co a jak chránit, navrhuje Pospíšil
Jiří Pospíšil

Radiožurnál

Zbourání historicky cenné vily na úpatí pražského Petřína pozastavily až protesty místních obyvatel. Proč záchranu stavby nezajistí památkáři nebo magistrát hlavního města? Jak funguje rozhodovací proces v podobných případech a kdo nese odpovědnost za zachování architektonických památek? Tomáš Pancíř se ptal náměstka pražského primátora pro oblast kultury Jiřího Pospíšila (TOP09).
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Až protesty místních obyvatel pozastavili bourání více než 100 let staré vily na úpatí pražského Petřína. Co se bude dít dál selhali v tomto případě úřady? Jaká jsou pravidla pro přestavby historicky cenných budov v metropoli? A jak to vypadá s plány na zbourání železničního mostu pod Vyšehradem nebo na zvýšení novostavby vedle pražského Masarykova nádraží?

  • Tím hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je náměstek pražského primátora pro oblast kultury a také poslanec Evropského parlamentu a také předseda pražské organizace TOP 09 Jiří Pospíšil. Dobrý den. Vítejte v našem přenosovém voze.

  • Přeji krásný den a pěkný páteční podvečer. Máte aktuální informace, jak to vypadá s vilou na úpatí Petřína, kterou v tomto týdnu začala bourat stavební firma. Je jasné, jestli majitel všechny práce zastaví, nebo jestli naopak v té demolici bude pokračovat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají