Interview Plus

Školství je jako orloj, jedno kolečko ho může zablokovat. Změna musí být rychlá a celková, míní odbornice

Interview Plus

Školství je jako orloj, jedno kolečko ho může zablokovat. Změna musí být rychlá a celková, míní odbornice
Extrémně špatné učitele by mohl nahradit asistent z umělé inteligence

Plus

Méně encyklopedických znalostí, větší zaměření na pochopení základních jevů a principů. Takový je ve zkratce nový Rámcový vzdělávací program (RVP), ke kterému se nyní může vyjadřovat laická i odborná veřejnost. Analytička společnosti EDUin Lucie Slejšková připomíná, že důraz na prakticky využitelné znalosti zde byl už dříve, nepodařilo se jej ale promítnout do praxe: „Je to spíše evoluce. Mezitím uběhlo 20 let a svět se velice rychle mění. Je třeba přizpůsobit kurikulum.“
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vzdělávání by mělo být méně zaměřené na encyklopedické znalosti a naopak více na chápání základních jevů a principů. Počítá s tím nový rámcový vzdělávací plán, ke kterému se od včerejška může vyjadřovat laická i odborná veřejnost. K čemu by měly veřejné konzultace přispět a lze změnit české školství do tří let? Jak s tím počítá ministerstvo školství? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes tady v přenosovém voze analytička společnosti EDUin Lucie Slejšková. Dobrý den. Hezký den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají