Host Radiožurnálu

Pomazánka marmite vypadá jako něco, co patří do garáže. Pro Brity je to ale ikonická záležitost, vypráví foodblogerka

Host Radiožurnálu

Pomazánka marmite vypadá jako něco, co patří do garáže. Pro Brity je to ale ikonická záležitost, vypráví foodblogerka
Dagmar Heřtová

Radiožurnál

Hostem vánočního vysílání je i autorka gastroglos pro web Radiožurnálu Dagmar Heřtová. Žena, která střídavě žije v Praze a v Anglii, kde také hledá staré zapomenuté recepty. Jak vypadají svátky ve Velké Británii? Kterých českých tradic se nikdy nevzdala? A jaký vztah má ona osobně k černé britské pomazánce, kterou jedni milují, a druzí nenávidí?
Patricie Strouhalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem vysílání Radiožurnálu je dnes a autorka gastro glosy pro náš web Radiožurnálu, žena, která střídavě žije v Praze a v Anglii. Tam také čerpá inspiraci pro mnohé ty glosy, pro hledání chutí a řekněme oživování těch starých a někdy opravdu několik desítek i stovek let starých receptů a přenáší je do moderní kuchyně. Dagmar Heřtová je tady s námi. Pěkně vás tu vítám. Dobrý den.

  • Děkuji. Dobrý den. Řekněte mi, jak to vypadá teď po svátcích v anglických kuchyních, kde se tam stresu je nejvíc? Třeba teď právě 26. odpoledne.

  • Tak že se 20. už se moc nestresuji. Myslím si, že všechny rasy si už odbyli. Přesně tak 20., protože stejně jako u nás je to krása, jsou to krásné Vánoce plné zvyků, tradicí. No a hlavním teda bodem je samozřejmě ten jejich opět nikoli večeře. Jako my to máme 24., to Angličany 24. klidně jdou do restaurace s přáteli a tak se jako naladí na celé ty vánoční svátky. No a toho 20. oni mají takový spíš pozdní oběd, protože většinou se peče tradiční krutá a to chvilku potrvá a oni tak kolem té třetí hodiny, když král bude mít svůj.

Více z pořadu