Host Radiožurnálu

Mojí nejnovější vášní je muzikál, říká skladatelka Irglová. S Hansardem nahrává novou desku

Host Radiožurnálu

Mojí nejnovější vášní je muzikál, říká skladatelka Irglová. S Hansardem nahrává novou desku
Markéta Irglová

Radiožurnál

Skladatelka a zpěvačka Markéta Irglová chystá desku s irským písničkářem Glenem Hansardem. Už loni spolu absolvovali turné v Severní Americe, a při té příležitosti složili po delší době společnou píseň. „Za ty roky, co jsem psala svoje desky, jsem se jako písničkářka hodně rozvíjela, o to víc mám co nabídnout, když jsme se teď znova spojili,“ vysvětluje skladatelka, která začala pracovat i na svém muzikálu.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem Radiožurnálu je dnes zpěvačka, skladatelka, muzikantka Markéta Irglová. Dobrý den. Dobrý den. Jak dlouho už žijete na Islandu než 12 let. Toto letí, když začne zlobit vulkán, jako to bylo nedávno ve druhé polovině března nedaleko města Green. Doví k ještě vás to znervózní. Devět vás to z míry.

  • Trošku určitě ve smyslu možná víc si to člověk může, si to ani neuvědomuje, ale všímám si, že třeba hůř spím, jako když jste sopka soptí. Takže mě by to dřív nenapadlo. Ale všímám si jako to vždycky, že ta sopka soptí, tak mám takové divoké sny. Takže to možná člověk vnímána jak jako podvědomé úrovni prostě přece jenom tu zemi jako pod sebou, cítí, že tam něco děje.

  • A v té době jste byla ještě na Islandu, nebo už tady v Česku?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají