Hovory

Když člověk vidí trochu hůř, je to větší handicap než ještě před 20 lety, upozorňuje oční lékařka Valešová

Hovory

Když člověk vidí trochu hůř, je to větší handicap než ještě před 20 lety, upozorňuje oční lékařka Valešová
Lucie Valešová

Plus

„Každý pacient byť má stejnou diagnózu, má jinou povahu, je jinak duševně naladěn. Takže pro něj může být vhodný jiný výkon než pro druhého,“ popisuje primářka Oční kliniky NeoVize Lucie Valešová. „Osobně nikdy nikoho k operaci nepřesvědčuji, protože se domnívám, že vůle pacienta jít na operaci je zcela zásadní podmínkou úspěchu,“ dodává v pořadu Hovory.
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ještě než začnou naše dnešní povídání, tak se podívám trochu do historie, protože náš host měl opravdu zajímavý kariérní start. Po studiích medicíny se snažila získat místo na oční klinice. Přišla k panu prof. s žádostí o přijetí, jenomže on si stoupl mezi dveře, ani ji nepustil dál a řekl jste ženská, vy budete dělat maximálně na interně a ještě jim za to budete platit. Jenomže všechno nakonec dopadlo úplně jinak. Jak? Tak i to uvidíme. Ze studia ČRo Plus zdraví Naděžda Hávová.

  • A zdravím taky primářka pražské oční kliniky na jeho vize Lucii Valešovou. Vítejte u nás. Dobrý den. Dobrý den. Kolik času uplynulo od této události, kterou jsem teď před okamžikem tady popsala?

  • Ta asi 26 let, třebaže se, nebo nemám úplně spočítané, ale i tak je to, že tam směna s čtvrtstoletí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají