Historie Plus

Funkcionalistická perla pod Krušnými horami. V Koldomě na okraji Litvínova se žilo opravdu kolektivně

Historie Plus

Funkcionalistická perla pod Krušnými horami. V Koldomě na okraji Litvínova se žilo opravdu kolektivně
Koldům Litvínov

Plus

Pod Krušnými horami na okraji Litvínova stojí unikátní obytný dům. Na první pohled vypadá jako dva paneláky spojené dnes celkem zanedbanou přístavbou. Jedná se ale o unikátní budovu ve funkcionalistickém stylu, která měla také jedinečný účel. Nabízela svým obyvatelům kolektivní bydlení s neuvěřitelným množstvím služeb. Jestli chcete vědět víc, pusťte si přiložené audio.
Jiří Zeman

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • První pohled se zdá, že jsou to jen dva paneláky spojené dnes celkem zanedbanou přístavbou. Takto prosté to ale není. Jedná se o technickou památku, která měla v minulosti jedinečný v účel. Svým obyvatelům nabízela kolektivní bydlení s neuvěřitelným množstvím služeb.

  • Jestli se záměr povedl a jak funguje tato mimořádná stavba dnes, uslyšíte v následujícím pořadu. Příjemný poslech vám přeje Jiří Zeman.

  • Historie Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají