Ex libris

Připravte se na provokaci a hrdé zpátečnictví. Tohle je nostalgický i satirický Bedřich ze Schwarzenbergu

Ex libris

Připravte se na provokaci a hrdé zpátečnictví. Tohle je nostalgický i satirický Bedřich ze Schwarzenbergu
Lancknecht, ilustrační foto

Plus

Výbor z díla vojáka, dobrodruha, cestovatele i spisovatele ze slavného šlechtického rodu Bedřicha ze Schwarzenbergu, který žil v 19. století, nám nabízí vhled do názorů člověka, který miloval starou dobu a opovrhoval modernitou. V čem jsou jeho postoje dodnes inspirativní a možná i problematické vysvětluje v Ex libris Martin C. Putna.
Martin C. Putna

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Tady je Martin Putna. Dnes dostane slovo prazvláštní český spisovatel Bedřich ze Schwarzenbergů. Budeme si číst z jeho knihy, která má fantastický název poslední Lanc Knecht. Přeložil Daniel Korte, úvodní studii napsal Zdeněk Bezecný. Vydalo nakladatelství Herrmann a synové. Léta páně 2022.

  • Exlibris.

  • Jméno Schwarzenberg samozřejmě v moderních českých dějinách i v těch úplně nejsoučasnějších je jméno velmi známé. Karel Schwarzenberg, bývalý ministr zahraničí, předseda politické strany jedné a člen politické strany jiné. Jeho otec Karel šestý Schwarzenberg.

Ostatní také poslouchají