Dvacet minut Radiožurnálu

Progresivista nejsem. Jsem ale liberálnější než aktuální většina Senátu, míní nový ústavní soudce Wintr

Dvacet minut Radiožurnálu

Progresivista nejsem. Jsem ale liberálnější než aktuální většina Senátu, míní nový ústavní soudce Wintr
Právník Jan Wintr

Radiožurnál

Senát schválil nominaci tří nových ústavních soudců. Jaké byly okolnosti schvalování? Proběhlo rozhodování řádně i přesto, že soudci Daniela Zemanová a Josef Baxa nejprve neuspěli u ústavně právního výboru? Proč měl Jan Wintr vůči spolukandidátům optickou výhodu? Rozhovor s budoucím ústavním soudcem vedl Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Senát schválil nominaci tří nových ústavních soudců. A to i přesto, že dva ze tří prezidentem navržených kandidátů před týdnem nepodpořil senátní ústavně-právní výbor. Co se kolem schvalování nových ústavních soudců v horní komoře dělo? Jak pestré by mělo být složení Ústavního soudu? A je v pořádku, když o možném rušení zákonů bude rozhodovat dosavadní člen Legislativní rady vlády a muž, který sporné normy veřejně komentoval v médiích.

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá i ČRo Plus, je jeden ze tří nových, stále ještě musíme říci budoucích ústavních soudců. Prof. ústavního práva z pražské Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Wintr. Dobrý den. Vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají