Dvacet minut Radiožurnálu

Bezpečnostní expert: Izrael zvyšuje sázky. Výzva k evakuaci Rafahu může být součástí taktiky, jak dosáhnout s Hamásem dohody

Dvacet minut Radiožurnálu

Bezpečnostní expert: Izrael zvyšuje sázky. Výzva k evakuaci Rafahu může být součástí taktiky, jak dosáhnout s Hamásem dohody
Bývalý český velvyslanec v Izraeli Jiří Schneider

Radiožurnál

Izraelská armáda začala vyzývat obyvatele Rafahu v jižní části Pásma Gazy k evakuaci. Může ještě něco vojenskou operaci odvrátit? Přiblížila by ofenziva Izrael k definitivnímu vítězství nad hnutím Hamás? A jak hodnotí plány na chystanou akci mezinárodní spojenci Izraele? Tomáš Pancíř se zeptal bezpečnostního experta, bývalého velvyslance ČR v Izraeli a také bývalého náměstka ministra zahraničních věcí Jiřího Schneidera.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Izraelská armáda začala vyzývat obyvatele rozsahu v jižní části pásma Gazy k evakuaci.

  • Může ještě něco odvrátit očekávanou vojenskou operaci v této oblasti? Může taková případná operace přiblížit Izrael k definitivnímu vítězství nad hnutím Hamas? A jak by na případnou ofenzivu reagoval i spojenci Izraele v čele se Spojenými státy?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je bezpečnostní expert, bývalý velvyslanec ČR v Izraeli a také bývalý náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Schneider. Dobrý den. Vítejte v našem studiu. Dobrý den. Izraelská armáda potvrdila, že začala vyzývat k evakuaci civilisty ve východní části rozsahu, a to v rámci operace v uvozovkách omezeného rozsahu. Jejím cílem je podle izraelské armády rozbít palestinské radikální hnutí Hamas. Myslíte si, že Izrael tu operaci opravdu zahájí?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají