Dvacet minut Radiožurnálu

Miroslav Kalousek: Slíbit nesplnitelné? Premiér Fiala neříká pravdu. Stát nemůže garantovat platy v nestátních zařízeních

Dvacet minut Radiožurnálu

Miroslav Kalousek: Slíbit nesplnitelné? Premiér Fiala neříká pravdu. Stát nemůže garantovat platy v nestátních zařízeních
Miroslav Kalousek

Radiožurnál

Co přinese dohoda mezi premiérem Petrem Fialou a protestujícími lékaři? Může stát zajistit, aby dostali víc peněz i zdravotníci v nestátních nemocnicích? Neselhal v jednání s lékaři ministr zdravotnictví? A zachoval se premiér k ministru Válkovi fér? Tomáš Pancíř se ptal exministra financí, místopředsedy správní rady VZP Miroslava Kalouska.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co přinese dohoda mezi premiérem Petrem Fialou a protestujícími lékaři? Může stát zajistit, aby dostali víc peněz i zdravotníci v nestátních nemocnicích. Neselhal v jednání s lékaři ministr zdravotnictví a zachoval se premiér k ministru Válkovi fér?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je místopředseda správní rady VZP, bývalý ministr financí a spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vy už od čtvrtka opakovaně ostře kritizujete tu dohodu premiéra Petra Fialy s nespokojenými lékaři, podle které by nemocnice měly dostat od pojišťoven skoro 10 miliard na navýšení platů lékařů a dalších zdravotníků. Než se dostaneme k té věcné podstatě vaší kritiky, proč jste se vůbec pustil do této veřejné kritiky? O co vám jde, co je cílem?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají