Dvacet minut Radiožurnálu

Deficit personálu nevyřešíme rušením nemocnic v regionech. Přesčasy byly, jsou a budou, říká ředitel Sohlich

Dvacet minut Radiožurnálu

Deficit personálu nevyřešíme rušením nemocnic v regionech. Přesčasy byly, jsou a budou, říká ředitel Sohlich
Eduard Sohlich, ředitel Nemocnice Hranice

Radiožurnál

Je dohoda, kterou uzavřeli Mladí lékaři České lékařské komory s premiérem Fialou, odpovědí na problémy českého zdravotnictví? Čeho chtějí dosáhnout zástupci Asociace českých a moravských nemocnic při jednání s ministrem zdravotnictví? Co mohou v nejbližších dnech očekávat pacienti v nemocnicích? Vladimír Kroc se ptal Eduarda Sohlicha, ředitele Nemocnice Hranice a místopředsedy Asociace českých a moravských nemocnic.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Se chce. Mladých lékařů zastupující protestující lékaře včera oznámila dohodu s premiérem Petrem Fialou. O čem tedy dnes jednali zástupci Asociace českých a moravských nemocnic s ministrem zdravotnictví? Jaká bude nemocniční péče v příštích dnech?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes ředitel Nemocnice s poliklinikou v Hranicích Eduard Solich, místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic. Zdravím vás do našeho přenosového vozu před ministerstvo zdravotnictví. Dobrý den.

  • Dobrý den. Taky srdečně zdraví. Jak hodnotíte dohodu premiéra se zástupci České lékařské komory? Ředitel pražské Všeobecné fakultní nemocnice David Feltl řekl asi před měsícem v našem vysílání, že zdravotnictví potřebuje restart a že největší chybou by bylo do něj i v současném stavu prostě jen přilít další peníze. Nestalo se právě to.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají