Dvacet minut Radiožurnálu

Green Deal odsouhlasil největší český zemědělec Babiš. Evropské instituce slyší požadavky protestujících, říká premiér Petr Fiala

Dvacet minut Radiožurnálu

Green Deal odsouhlasil největší český zemědělec Babiš. Evropské instituce slyší požadavky protestujících, říká premiér Petr Fiala
Premiér Petr Fiala (ODS)

Radiožurnál

Měla by vláda vyjít vstříc požadavkům nespokojených zemědělců, a pokud ano, kterým? Proč místo jednoho jaderného bloku chceme stavět čtyři? Můžeme kritizovat izraelskou vládu za zmařené životy civilistů v Gaze? „Je potřeba neustále opakovat, kdo je oběť, kdo je útočník, kdo je agresor, kdo je viník. Útok Hamásu na Izrael byl nesmírně brutální,“ říká předseda vlády a ODS Petr Fiala. Moderuje Vladimír Kroc.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přistoupí vláda na požadavky zemědělců? Je potřeba upravit evropskou zelenou politiku. Kdy vyšle armáda polní nemocnici na pomoc civilistům v Gaze? Potřebujeme čtyři nové velké jaderné bloky.

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes předseda vlády a ODS Petr Fiala. Dobrý den. Dobrý den.

  • Rozhovor natáčíme v poledne. Protesty zradikalizovaný zemědělců včera skončily, ale už pozítří nás čekají další demonstrace v evropském kontextu. Jak se díváte na nástroj, jako jsou blokády?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají