Až na dřeň

Režisér David Balda natáčí o manipulaci v tajném společenství. Do filmu jsem dal asi desetinu toho, co se v Česku děje, přibližuje

Až na dřeň

Režisér David Balda natáčí o manipulaci v tajném společenství. Do filmu jsem dal asi desetinu toho, co se v Česku děje, přibližuje
David Balda

Rádio Praha

Poprvé na sebe upozornil ve svých osmnácti letech, když do kin uvedl celovečerní debut Narušitel. Svými filmy chce prý otevírat divákům oči a dávat jim podněty k přemýšlení. A platí to i o novince, kterou právě dokončuje. Nejen o filmu mluvil v pořadu Až na dřeň režisér David Balda.
Kateřina Kubalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S Kateřinou.

  • Příval ve sboru. Pak mu ale maminka daroval kameru a o jeho životní cestě bylo rozhodnuto. Ještě jako náctiletý natočil celou řadu kratších filmů. Jeho celovečerním debutem byl dodnes hraný snímek narušitel, který natočil na prahu dospělosti. Co pro něj film znamená a proč jeho nejnovější snímek bude o manipulaci? O tom bude za chvíli řeč. Naším hostem bude režisér David Balda. Kateřina Kubalová přeje dobrý poslech. Jsem opravdu moc ráda, že tady můžu přivítat ve studiu režiséra Davida Baldy. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Povězte mi hned zčerstva, jak to vypadá s tím vaším novým filmem, který chystáte? Kdy ho uvidíme?

  • No uvidíme a příští rok. My jsme začali nějakým způsobem vymýšlet v roce 19 potom, co jsem vedl, narušitelé a samozřejmě on té mezinárodní film tedy poměrně velký, takže jsme hrozně jako byly pozastaveny tou covidovou dobou, kdy nemáme asi šest nebo sedm zahraničních herců a jejich příjezd byl tenkrát velmi komplikovaný. Ano, takže to jsem musel posouvat. Několikrát tu zastavil. Týká se to podařilo letos zase rozhýbat. Máme natočenou víc než půlku filmu. No a budeme dotáčet brzy a potom hurá do kina. Už čtyři roky na tom dělám, takže už se těším. No nebo léto 2024 let. A je to nebo podzim takto v tašce.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají