Až na dřeň

Prožívám druhou pubertu. Tranzice je pro mě velmi šťastné období, usmívá se režisérka Daniela Špinar

Až na dřeň

Prožívám druhou pubertu. Tranzice je pro mě velmi šťastné období, usmívá se režisérka Daniela Špinar
Daniela Špinar

Rádio Praha

Už jako dítě si zamilovala divadlo. Vystudovala režii a za své jevištní počiny získala celou řadu ocenění. Několik let stála v čele činohry naší první scény – Národního divadla. Na konci minulé sezóny z něj odešla a je šťastná, po dlouhých letech totiž přišla na to, kým doopravdy je. Veřejně oznámila, že není gay, ale žena. Nejen o tranzici, kterou prochází, promluvila v pořadu Až na dřeň Daniela Špinar.
Kateřina Kubalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A šířeji s Kateřinou.

  • Kubešovou. Na svém kontě má desítky divadelních inscenací, za které sesbírala mnohá ocenění. Působila v Divadle na Vinohradech a sedm let vedla činohru Národního divadla v Praze. Umění směřovala už od malička, bavilo ji tvořit, o sobě ale mluvívala v mužském rodě. Kým opravdu je, pochopil teprve nedávno. Naším hostem bude už za chvíli režisérka Daniela Špinara. Kateřina Kubalová přeje dobrý poslech. Našem rozhlasovém studiu už je teď herečka, režisérka Daniela Špinara. Dobrý den. Dobrý den. My jsme ho natáčíme na začátku adventu a mě by docela zajímalo, jak prožíváte ten letošní advent. I když už nejste součástí toho obřího kolosu Národního divadla, užíváte si to víc, míň jak.

  • Tak oči se to užívám víc, protože odpadl ten stres, což je jako hlavní faktor té funkce. A vlastně se teďka docela dost na ty Vánoce těším, protože opravdu budu mít klid a mám dokonce v autě dva měsíce volno, takže si to užívám.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají