Vinohradská 12

Kauza Bohemia Energy: Jsme svědky bezradnosti státu, říká reportérka Klímová

Vinohradská 12

Kauza Bohemia Energy: Jsme svědky bezradnosti státu, říká reportérka Klímová
Bohemia Energy, tisková konference Jiřího Písaříka.

Plus

Téměř milionem českých domácností, podniků či provozoven před měsícem otřásla zpráva o konci energetické skupiny Bohemia Energy. Vláda představila plán pomoci, přesto mnozí bojují s nejistotou. Majitel firmy Jiří Písařík mezitím poprvé nabídnul své vysvětlení důvodů, proč největší alternativní dodavatel energií v Česku skončil. Kam se kauza posunula? Dělá stát pro lidi v energetické nouzi dost? Lenka Kabrhelová mluví s novinářkou a zástupkyní šéfredaktora HN Janou Klímovou. 
Barbora Sochorová, Lenka Kabrhelová, Zuzana Kubišová

Editace: Barbora Sochorová
Rešerše: Zuzana Kubišová
Zvukový mistr: Martin Hůla
Hudba: Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Já jsem zdravotní sestra a já nerozumím tomu, co se děje na burze, co jsou to spotové ceny. Já jsem spoléhala na to, že máme Energetický regulační úřad, který toto bude hlídat.

  • To prostě platit nebudu. Nebudu, protože já to považuji za lichvu. Takže až mi pošlou přesné vyúčtování, milerád zaplatím toto potřebuji.

  • Téměř milionem českých domácností, podniků, provozoven a dalších odběrných míst před měsícem otřásla zpráva o konci energetické skupiny Bohemia Energy. Vláda představila plán pomoci, přesto mnozí bojují s nejistotou. Majitel firmy Jiří Písařík mezitím poprvé nabídl své vysvětlení důvodů, proč největší alternativní dodavatel energií v Česku skončil. Kam se kauza posunula? Dělá stát pro lidi v energetické nouzi dost a na jakou zimu se máme připravit? Je pondělí 15. listopadu. Tady je Lenka Kabrhelová a Vinohradská 12. Zpravodajský podcast ČRo Jana Klímová, investigativní novinářka a zástupkyně šéfredaktora Hospodářských novin. Ahoj. Ano.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají