Zaostřeno

Pro nás je nepochopitelné, že život leckde na Ukrajině běží, jako by žádná válka nebyla

Zaostřeno

Pro nás je nepochopitelné, že život leckde na Ukrajině běží, jako by žádná válka nebyla
Dům v Charkově po útoku

Plus

Hodnocení ruské agrese na Ukrajině a popis války hraje důležitou roli v tom, jak celý konflikt vnímáme. A děláme to většinou špatně. To jsou rázná slova specialisty na postsovětský prostor z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jana Šíra, který se vydal do jihoukrajinského Chersonu „na dovolenou“. Z pohledu z Česka je trochu nepochopitelné, že život na Ukrajině může běžet normálně dál.
Ľubomír Smatana

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hodnocení ruské agrese na Ukrajině a popis války hraje důležitou roli v tom, jak celý konflikt vnímáme a děláme to většinou špatně. To jsou rázná slova specialisty na postsovětský prostor z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jana Šíra. Rozhovor jsme vedli by ho ukrajinském Chersonu, kam analytik odjel v uvozovkách na dovolenou. Důvody objasní v druhé části pořadu Zaostřeno, u kterého vás vítá Lubomír Smatana.

  • Zaostřeno.

  • Začneme ale životem ve městě, které je od listopadu loňského roku pod palbou ruské armády a srovnáním života v týlu. Na první pohled jsou to dva jiné světy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají