Zaostřeno

Nové Město na Moravě žije biatlonem

Zaostřeno

Nové Město na Moravě žije biatlonem
Nové Město na Moravě bude od 7. do 18. února hostit mistrovství světa v biatlonu

Plus

Po víc než deseti letech se do Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě vrátilo Mistrovství světa v biatlonu. Je to samozřejmě hlavně prvotřídní sportovní událost globálního dosahu. Ale pro Nové Město a vlastně i celou Vysočinu, má také obrovský ekonomický a kulturně-společenský význam. I když letos počasí zase nepřeje, očekává se 200 tisíc návštěvníků.
Vít Pohanka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na Vysočinu se po víc než 10 letech vrátilo MS v biatlonu. Je to samozřejmě hlavně prvotřídní sportovní událost globálního dosahu, ale pro Nové Město a potažmo celou Vysočinu má také obrovský ekonomický a kulturně společenský význam. I když letos počasí zase nepřeje, očekává se až 200000 návštěvníků. Dnešní zaostřeno tedy míří do Vysočina arény a jejího bezprostředního okolí. Přiblíží historii sportu spojených s tímto kouzelným koutem ČR, jejich přítomnost, ale také budoucnost v době, kdy ji nepřeje nejen momentální počasí, ale hlavně dlouhodobý klimatický výlet.

  • Od mikrofonu vás zdraví a při poslechu vítá Vít Pohanka. Zaostřeno.

  • Nového Města se doslova sjíždí lyžařský svět. Vystoupil jsem z vlaku na zastávce u novoměstské nemocnice a došel asi km pod známým Harusovým kopcem, tedy Husákem po silničce do Vysočina Areny. MS sotva začalo, ale už teď sem směřují davy lidí. U přístřešků na přístupových cestách, kde se dělají z běžné bezpečnostní prohlídky, se tvoří do celé dlouhé fronty. Co to pro vás znamená?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají