Zaostřeno

Nová legislativa o veřejných kulturních institucích? Těšíme se na víceleté financování, tvrdí ředitel jednoho z nich

Zaostřeno

Nová legislativa o veřejných kulturních institucích? Těšíme se na víceleté financování, tvrdí ředitel jednoho z nich
Ministerstvo kultury

Plus

Víc peněz, víc možností odkud je čerpat a větší transparentnost v hospodaření divadel, muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. To by měl řešit zákon o veřejných kulturních institucích, který po letech slibů konečně předložilo ministerstvo kultury.
Eliška Mádrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Víc peněz, víc možností, odkud je čerpat, a větší transparentnost v hospodaření divadel, muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. To slibuje zákon o veřejných kulturních institucích, který po letech slibů konečně předložilo ministerstvo kultury. Co přesně to bude znamenat v praxi, pro koho je výhodný a kdo je naopak proti? Otázky pro následující pořad, který připravila a dobrý poslech přeje Eliška Mádrová.

  • Zaostřeno.

  • Zákon, který vznikl přímo z iniciativy Asociace profesionálních divadel, se připravuje už od roku 2016. Až letos se ale dostal do mezirezortního připomínkového řízení. Vzniká hlavně proto, že chod příspěvkových organizací nespadá pod žádný konkrétní zákon. Jejich fungování jen stručně upravené v tzv. rozpočtových pravidlech, říká právnička Markéta Štěpáníková.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají