Za obzorem

Libanon nastartoval změny. Jestli se „pohnou ledy“, to se uvidí

Za obzorem

Libanon nastartoval změny. Jestli se „pohnou ledy“, to se uvidí
Volby v Libanonu se v zásadě dají považovat za demokratické podle západních standardů

Plus

Volby v Libanonu nedopadly pro hnutí Hizballáh a jeho spojence nejlépe. Do parlamentu se tam také dostaly nové a neokoukané tváře, které chtějí zemi změnit k lepšímu. Je to ale vůbec možné? Téma pro pořad Za obzorem. Připravil Jiří Klečka.
Jiří Klečka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Výsledky voleb v Libanonu zamíchali složením tamního parlamentu. Hnutí Hizballáh a jeho spojenci už v něm nemají většinu a dostala se do něj také řada nových tváří volajících po změně. Jak se vlastně volí v zemi, kde je asi 70 % lidí pod hranicí chudoby a nový parlament a potažmo vláda vůbec šanci něco změnit? A je vůbec možné se některých politiků zbavit? To jsou otázky pro dnešní díl pořadu za obzorem, kde se snažíme nahlédnout za horizont všedního zpravodajství se pobavit. A Jiří Klečka.

  • Nešlo o co tam může být omezeno cestování a málokdo chce být ubytováni.

  • A když půjdeme takto, výsledky libanonských voleb reflektovala v půlce května světová média ztrátu pro spojence Hizballáhu a pro šíitské hnutí samotné.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají