Vinohradská 12

Ztracenou přírodu už nezachráníme, ale čím dřív začneme konat, tím bude kolaps mírnější, říká ekofilozof

Vinohradská 12

Ztracenou přírodu už nezachráníme, ale čím dřív začneme konat, tím bude kolaps mírnější, říká ekofilozof
David Abram

Plus

Klimatická konference OSN ve Skotsku sotva začala, už teď se ale pochybuje o šancích na výraznější průlom. Dopady změny klimatu přitom mohou sledovat lidé po celém světě. Proč lidstvo nedělá maximum možného pro to, aby planeta přežila? Ve Vinohradské 12 mluvíme s jedním z nejvýznamnějších ekologických myslitelů současnosti Davidem Abramem.
Dominika Kubištová, Lenka Kabrhelová, Matěj Válek

Editace: Matěj Válek
Rešerše: Dominika Kubištová
Zvukový mistr: Martin Hůla
Hudba: Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Klimatická konference OSN ve Skotsku sotva začala. Už teď se ale pochybuje o šancích na výraznější průlom. Dopady změny klimatu přitom se stále větší intenzitou a frekvencí mohou vedle vrcholných politiků sledovat lidé po celém světě. Vědci upozorňují, že pro zmírnění dramatických důsledků musí lidstvo jednat okamžitě. Jak jsme se dostali až do tohoto bodu? Proč lidé nedělají maximum možného pro to, aby planeta přežila? Ve Vinohradské 12 mluvíme s jedním z nejvýznamnějších ekologických myslitelů současnosti Davidem Abramem. Je úterý druhého listopadu. Tady je Lenka Kabrhelová a Vinohradská 12. Zpravodajský podcast ČRo.

  • David Abraham Fall, kulturní ekolog a filozof. Ale Juventus, když učebny na cennou ten led by je.

  • Tenký se omáčky The Financial Times v Praze devět. Byl to hokej a my spolu mluvíme. To je co? V Glasgow začala zásadní schůzka věnovaná klimatu COP26, která je považovaná za klíčovou, co se týče snahy dostat důsledky změny klimatu pod kontrolu. Mnoho expertů i politiků mluví i o tomto momentu jako o stěžejní bodu, kdy se rozhoduje o osudu lidstva. Před tím, než se budeme věnovat tomu, jak jsme se do tohoto bodu vůbec dostali, můžete prosím, na úvod představit vaši práci a to, z jaké pozice sám nahlížíte na ekologii a fungování lidí v širším světě. Říkala, že jen drobných chyb a v této té invaze. Moment.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají