Řečí peněz

Stát podceňuje, že se mnoho lidí stará o nemohoucí příbuzné. Bez nich by se ale systém zhroutil, soudí ekonom

Řečí peněz

Stát podceňuje, že se mnoho lidí stará o nemohoucí příbuzné. Bez nich by se ale systém zhroutil, soudí ekonom
ruce

Plus

V Česku pečuje o své blízké zhruba 800 tisíc lidí. Takzvaná neformální péče ale znamená vyšší stres, vyčerpání, omezení sociálního kontaktu a v neposlední řadě propad do příjmové chudoby. Bez této síly by stát péči sám nezvládl. Demografické predikce však varují před nárůstem počtu lidí, kteří budou péči potřebovat. Jak se na to připravit? V pořadu Řečí peněz odpovídá ekonom Aleš Rod, výkonný ředitel Centra ekonomických a tržních analýz CETA.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • I peněz. Češi konečně vědí, jakou vlastně mají maloobchodní síť. A také se dozvěděli, že si její podobu stvořili sami. Právě to řekla v tomto týdnu zveřejněná studie ekonomů z Mendelovy univerzity a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. A právě ta potvrdila obchodníkům, že maloobchodní trh v ČR je konkurenční a nijak zvláštní. Co právě taková studie mění v české diskusi o vysokých cenách potravin? A skutečně si Češi mohou za to sami, jak vypadají jejich tuzemské prodejny? Naše dnešní hlavní téma, které budeme analyzovat společně s Alešem rodem, k, výkonným ředitelem Centra ekonomických a tržních analýz CETA. Dobrý den, vítejte ve studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. A řeč bude také o tom kole.

  • Nás stojí péče o blízké osoby, které se o sebe už nedokáží postarat sami. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

Více z pořadu