Debaty Plusu

Samostatně žijící senior ve velkém bytě nemá nárok na pomoc od státu, míní redaktorka Zlámalová

Debaty Plusu

Samostatně žijící senior ve velkém bytě nemá nárok na pomoc od státu, míní redaktorka Zlámalová
Lenka Zlámalová, novinářka

Plus

Ceny potravin, energií, bydlení a vlastně všeho vČesku stále rostou. Zdražování dopadá na všechny a přibývá lidí, kteří musejí omezovat výdaje, i těch, kteří se propadají pod hranici příjmové chudoby. Pětina domácností je pak extrémně zatížená náklady na bydlení. Ukazuje to unikátní projekt Českého rozhlasu a sociologů z PAQ Research nazvaný Česko 2022: Život k nezaplacení.
Jan Bumba, Ondřej Skácel

Hosté Jana Bumby:
Zuzana Freitas Lopesová (Piráti), náměstkyně ministra práce a sociálních věci
Jana Ustohalová, novinářka, Deník N
Kamila Fialová, ekonomka, Sociologický ústav AV ČR
Lenka Zlámalová, novinářka, Echo 24
Zuzana Vránová, zakladatelka Sousedského klubu

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Počítali jste někdy v posledních týdnech, o kolik se vám prodražil velký nákup v supermarketu? Pár stovek, 500 nebo 1000? Jistě. Každý kupujeme něco jiného a v jiném množství, ale jisté je, že méně než dřív neplatí nikdo. Zatímco ovšem pro část lidí jsou rostoucí náklady na jídlo nebo energie jen nepříjemnost, pro jiné představují zásadní problém a nejenom problém, ale taky zdroj obav z toho, co bude dál, jakým způsobem tento strach zkrotit, aby nezačal rozkládat celou společnost. Jak komu a z čeho musí teď pomoci stát. U veřejné debaty ČRo Plus vás vítá Jan Bumba.

  • Veřejnou debatu ČRo Plus.

  • A našimi hosty dnes jsou Kamila Fialová, ekonomka, která působí v Sociologickém ústavu Akademie věd. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají