Řečí peněz

Maďaři ve velkém nakupují státní dluhopisy. Země ale může mít v budoucnu problém je splácet, varuje rektor VŠE

Řečí peněz

Maďaři ve velkém nakupují státní dluhopisy. Země ale může mít v budoucnu problém je splácet, varuje rektor VŠE
Státní dluhopis (ilustrační foto)

Plus

Maďarsko bojuje s nejvyšší inflací v Evropě. Maďaři ale nechtějí o své peníze kvůli rostoucím cenám přijít, a tak hromadně vybírají peníze z bank a nakupují za ně státní dluhopisy, protože věří, že jejich stát nezkrachuje a slíbené výnosy z dluhopisů dostanou. Tento týden na to upozornila agentura Bloomberg. Hrozí podobné reakce i v dalších evropských zemích? Jak inflace změnila přístup Evropanů k investování a jak ovlivnila ekonomické chování domácností a firem?
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ní probíhá tankování pohonných hmot a doplňování vody do cisteren od místních hasičů. Zařazujeme také techniků a upřesňuje se místo našeho ubytování. Stejně tak pozemní podpora modulu leteckého hašení už dorazila do cíle nedaleko Atén. Připojila se k týmu pilotů a leteckých záchranářů s vrtulníkem Black Hawk.

  • V Řecku dál hoří v několika oblastech. U velkého přístavního města Alexandru poli u tureckých hranic má linie boje s požáry asi 40 km a oheň se dál šíří.

  • Pouliční divadelníky, akrobaty i tanečníky uvidí ode dneška lidé na několika místech v Brně. Začíná tam rodinný festival pouličního divadla a nového cirkusu s názvem na prknech, dlažbě i trávě. Z obyčejných míst ve městě se podle organizátorů stane živá divadelní scéna, pokračuje mluvčí turistického informačního centra Jana Bánovská.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají