Pro a proti

Přijetí eura? Přišli bychom o volný kurz, soudí ekonom. To platí jen teoreticky, oponuje exministr

Pro a proti

Přijetí eura? Přišli bychom o volný kurz, soudí ekonom. To platí jen teoreticky, oponuje exministr
ilustrační foto

Plus

Přijetí společné evropské měny dlouhodobě většina společnosti nepodporuje. Požadavek na vstup do eurozóny nyní zdůrazňují především podnikatelé. Je pro nás euro výhodné? „České národní bance při snaze bojovat s inflací pomáhal volný měnový kurz,“ uvádí v Pro a proti ekonomický expert ODS Jan Skopeček. „Inflace je v Česku více než dvojnásobná proti eurozóně,“ nesouhlasí exministr Pavel Drobil (ODS).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Myšlenka přijmout v ČR společnou evropskou měnu má dlouhodobě podporují jen necelé čtvrtiny občanů. Přesto se v posledních týdnech začalo o euru mnohem živěji debatovat. Požadavek na vstup do Eurozóny jednoznačně formulují někteří podnikatelé, stejně jako část politiků. Třeba ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS ale říká, že máme teď jiné starosti a není důvod spěchat. Nazrál čas přehodnotit postoj.

  • K euru pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou dva straničtí kolegové, kteří ale mají na Euru opačný názor. Pavel Drobil byl poslancem, tak i ministrem za ODS. Nyní působí ve Svazu průmyslu a dopravy jako zmocněnec pro euro. Dobrý den.

Více z pořadu