Řečí peněz

Kapitál přijde, pokud tu budou pro investory příznivé podmínky, vyzývá k reformaci české ekonomiky Švejnar

Řečí peněz

Kapitál přijde, pokud tu budou pro investory příznivé podmínky, vyzývá k reformaci české ekonomiky Švejnar
Jan Švejnar

Plus

Česká republika a Španělsko jsou jediné dvě ekonomiky v Evropské unii, které se ještě nevrátily na předcovidovou úroveň. Navíc máme stále jednu z nejvyšších inflací v Evropě a náš růst je daleko za očekáváním, a i proto chudneme. Zcela přirozeně se musíme ptát, jak bude vypadat budoucnost Česka? A máme se nadále upínat na svou průmyslovost?
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Má se Česko nadále upínat na svou průmyslovou? Právě tato otázka vyplouvá po letech jistoty Česka a ekonomického modelu, který zjevně a neodvratně spěje ke svému zániku. Jak se vlastně vybírá a budu, je cesta, kterou se mění celé ekonomiky.

  • Co je budoucností Česka? Budu se ptát ekonoma Jana Švejnara, který v Česku založil a řídí CERGE-EI a vede Centrum pro globální hospodářskou politiku na Kolumbijské univerzitě. Vítejte ve studiu, pane. Děkuji za pozvání.

  • A řeč bude také o českém vzdělávacím systému, který je jedním z klíčových nástrojů naší hospodářské a společenské proměny. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají