Řečí peněz

Ekonom: Pod 30 korun už pohonné hmoty nepůjdou. Pokud se neobjeví něco nepředvídatelného, nečekám ani výrazné zdražení

Řečí peněz

Ekonom: Pod 30 korun už pohonné hmoty nepůjdou. Pokud se neobjeví něco nepředvídatelného, nečekám ani výrazné zdražení
benzin, ilustrační foto

Plus

Češi letos můžou cestovat autem mnohem levněji než loni. Proti loňskému roku je benzin levnější o 10 korun na litr a v průměru stojí 37 korun a 40 haléřů. Za litr nafty zaplatí řidiči ještě o pět korun méně. Levněji se dá v Evropě natankovat už jen v Rumunsku, Litvě, v Bulharsku a na Maltě. Díky čemu máme jedny z nejlevnějších pohonných hmot a jaké jsou šance, že se nám na současných úrovních dlouhodobě udrží?
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Češi letos můžou cestovat autem mnohem levněji než loni. Proti loňskému roku je benzin levnější o 10 korun na l a v průměru stojí 37 korun a 40 haléřů. Za l nafty zaplatí řidiči ještě o pět korun méně. Levněji se dá v Evropě natankovat už jen v Rumunsku, Litvě, Bulharsku a na Maltě. Díky čemu máme jedny z nejlevnějších pohonných hmot a jaké jsou šance, že se nám na současných úrovních dlouhodobě udrží, se ptáme se Aleše Roda, ekonoma z Centra ekonomických a tržních analýz a člena Národní ekonomické rady vlády, který už je se mnou ve studiu. Pěkný den. Pěkný den.

  • Příjemný poslech příštích minut přeje od mikrofonu Naďa Bělovská.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají