Ranní interview

Policie na hranici se Slovenskem zadržela zatím přes 120 migrantů a 7 převaděčů. Jde hlavně o Syřany

Ranní interview

Policie na hranici se Slovenskem zadržela zatím přes 120 migrantů a 7 převaděčů. Jde hlavně o Syřany
Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem

Radiožurnál

Česká vláda zvyšuje kontroly na hranici se Slovenskem kvůli rostoucímu počtu nelegálních migrantů. Od půlnoci policisté hlídají 27 bývalých hraničních přechodů, a to minimálně po dobu příštích deseti dnů. Od začátku roku policie zadržela téměř 12 tisíc migrantů. „Do současné doby se jedná především o státní příslušníky Sýrie, kteří se většinou dlouhodobě zdržovali v Turecku a směřují hlavně do Německa,“ popisuje ředitel cizinecké policie Milan Majer. Poslechněte si rozhovor.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česká vláda zvyšuje kontrolu hranic se Slovenskem. Důvodem je rostoucí počet nelegálních migrantů. Od půlnoci policisté hlídají 27 bývalých hraničních přechodů. Konkrétně je to 17 silničních, sedm železničních a tři říční. Na jiných místech není možné minimálně dalších 10 dnů státní hranici překročit. Od začátku letošního roku policie na území Česka zadržela téměř 12000 migrantů, což výrazně překračuje čísla z roku 2015, kdy do Evropy při migrační krizi mířilo běženců vůbec nejvíc. Ve vysílání se mnou teď ředitel cizinecké policie Milan Majer. Dobrý den.

  • Dobrý den. Jihomoravská policie jenom za včerejšek za včerejší dopoledne zadržela přes 260 migrantů s tím, že počet dál roste. Jak to zatím vypadá dnes? Pokusil se někdo během těch prvních hodin uzávěry nelegálně překročit hranici?

  • Tak jak bylo řečeno, policie od půlnoci obsadila 27 hraničních přechodů včetně zelené hranice. K tomuto k tomuto času evidujeme přes 120, přes 120 zadržených tranzitních nelegálních migrantů. Evidujeme také sedm převaděčů, kteří se snažili tyto tyto migranty převést. Takže zatím pořád se ukazuje, že ten trend převozu migrantů přes ČR tady je.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají