Interview Plus

Dezinformace vedou k pomatení myslí. Slovensko v tom nevyčnívá, míní ministr zahraničí Káčer

Interview Plus

Dezinformace vedou k pomatení myslí. Slovensko v tom nevyčnívá, míní ministr zahraničí Káčer
Slovenský ministr zahraničí Rastislav Káčer

Plus

Česká republika zavedla kontroly na slovenských hranicích kvůli vysokému počtu migrantů. Někteří slovenští politici to kritizovali, zároveň ale připouštějí, že Slovensko neplní readmisní dohody pro zacházení s migranty. „Česko ani Slovensko nejsou zdrojem problémů s migrací, ale spíš obětí,“ namítá slovenský ministr zahraničí Rastislav Káčer.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejvyšší představitelé EU i Severoatlantické aliance vyzývají v reakci na ruskou anexi okupovaných území na Ukrajině k další podpoře napadené země. Volají po jednotě ES a slibují, že konkrétnější kroky by se měli domluvit už na neformálním summitu, který se koná v závěru týdne v Praze. Shoda ale není tak samozřejmá jako ještě před pár měsíci. Řada lidí je znepokojena vysokými cenami energií a požaduje po politicích řešení domácích problémů. Spíše než války na Ukrajině. Vydrží tedy EU mluvit jedním hlasem? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je slovenský ministr zahraničí Rastislav Kačer. Dobrý den. Dobrý den. Než se dostaneme k evropským nebo světovým otázkám, pojďme blíže domů a zeptám se s dovolením na česko-slovenské vztahy. Tradičně slyšíme od politiků, jak jsou vynikající. Nemůže je nijak ohrozit zavedení hraničních kontrol kvůli zvýšené migraci?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají