Pro a proti

Výdaje státu rostou, konsolidace se nepovedla, kritizuje Volný z ANO. Opozice vytváří dojem, že peněz je dost, brání se Munzar z ODS

Pro a proti

Výdaje státu rostou, konsolidace se nepovedla, kritizuje Volný z ANO. Opozice vytváří dojem, že peněz je dost, brání se Munzar z ODS
Nová budova NKÚ

Plus

Výroční zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu za loňský rok uvádí, že Česko není dostatečně připravené na krize a odpovědné instituce se nepoučily ani z událostí minulých let. Stát loni ani s přispěním mimořádné daně z neočekávaných příjmů nedokázal zajistit, aby se rozpočet přiblížil k vyrovnanému hospodaření. Dělá vláda dost k dosažení vyrovnanějšího hospodaření? V Pro a proti diskutují místopředsedové rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) a Jan Volný (ANO).
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na nepříliš dobrou kondici Česka upozornil v našem vysílání prezident NKÚ Miloslav Kala.

  • Z pohledu hospodaření státu bych řekl, že zrovna štika v rybníku nejsme. Jsme, spíš je takový ten líný kapr někde u dna a to je škoda.

  • Navázal tak na výroční zprávu za loňský rok, v nichž NKÚ uvedlo, že Česko není dostatečně připravené na krize a odpovědné instituce se nepoučili z minulých mimořádných událostí. Dodal, že stát minulý rok ani s přispěním mimořádné daně z neočekávaných příjmů nedokázal zajistit, aby se rozpočet přiblížil k vyrovnanému hospodaření. Premiér Petr Fiala reagoval, že vláda se snaží nedostatky a zanedbání z minulosti napravit. Nakolik je její snaha efektivní? Co jde na vrub hospodaření předchozích administrativ a v čem by měla být ta současná efektivnější?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají