Pro a proti

Vítězství Nizozemce Wilderse je i naše selhání. Je to budíček, shodují se senátoři Láska a Hraba

Pro a proti

Vítězství Nizozemce Wilderse je i naše selhání. Je to budíček, shodují se senátoři Láska a Hraba
Předseda Strany pro svobodu Geert Wilders

Plus

Volby v Nizozemsku vyhrál politik, který otevřeně požaduje vystoupení země z Evropské unie. Přestože bude mít Geert Wilders zřejmě hodně práce se složením vládní koalice, na protiunijní rétoriku údajně nezanevře. Jaké dopady to bude mít na evropskou politiku? V Pro a proti diskutují senátoři Zdeněk Hraba z klubu ODS a TOP 09 a Václav Láska, předseda klubu SEN 21 a Pirátů.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Volby v Nizozemsku vyhrál politik, který otevřeně požaduje vystoupení své země z EU. Přestože bude mít Geert Wilders zřejmě hodně práce se složením vládní koalice. Není vyloučeno, že se mu to povede. V premiérském křesle významné země by tak byl muž, který odmítá evropskou integraci a který by zpět do země původu poslal přistěhovalce včetně třeba Čechů, kteří v Nizozemsku pracují. Je Wildersův úspěch nebezpečím pro Evropu, anebo naopak pomůže k řešení zanedbávaných problémů?

  • Pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou dva senátoři Zdeněk Hraba z klubu ODS a TOP 09. Dobrý den. Dobrý den. A Václav Láska, předseda klubu set 21 a Pirátů. Dobrý den. Dobrý den. Pane Hrabo, vy jste na sociálních sítích jednoznačně uvítal Wildersovo vítězství. Proč?

Více z pořadu