Pro a proti

V případě výpadku získáme čas pro zajištění léčiv z jiných zdrojů, hájí Válkovu novelu jeho náměstek Dvořáček

Pro a proti

V případě výpadku získáme čas pro zajištění léčiv z jiných zdrojů, hájí Válkovu novelu jeho náměstek Dvořáček
Elektronický recept má od letoška nahradit ten klasický na papíře (ilustrační foto)

Plus

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chystá novelu, která by nařídila farmaceutickým firmám povinnost držet dvouměsíční skladové zásoby léků. Zabrání úprava výpadkům v dodávkách léků na českém trhu? „Nezajistí dostupnost všech léků, ale zkrátí dobu nedostupnosti a zlepší obecně přístupnost léčiv pro pacienty,“ říká náměstek ministra Jakub Dvořáček.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak řešit nedostatek léků? Zpravodajský server ČRo iROZHLAS.cz. A potom, kam mizí medikamenty z Česka. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 našem vysílání řekl, že chce proti nelegálním prodeji do zahraničí zavést tvrdé pokuty, případně odebrat licenci lékárně, která by se na černém obchodu podílela. Zároveň chce bojovat proti nedostatku léků dalšími cestami, především novelou zákona o léčivech, která by ukládala farmaceutickým firmám povinnost držet dvouměsíční skladové zásoby léků. Právě o tomto zákoně, který chce Vlastimil Válek projednat ve sněmovně ve zrychleném řízení už v červnu, a tak, aby mohl platit už od října, bude dnešní pořad zabránit novela zákona o léčivech výpadkům v dodávkách léků.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček. Vítejte. Dobrý den. A také výkonný ředitel České asociace farmaceutických firem Filip Vrubel. Dobrý den. Dobrý den. Pánové. Na úvod velmi stručně prosím. Zajistí novela zákona o léčivech dostupnost všech léků pro pacienty, pane Dvořáčku?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají