Dvacet minut Radiožurnálu

Tresty za nelegální vývoz léků zpřísníme. Cílem je ochránit pacienty před nedostatkem léků, říká ministr zdravotnictví

Dvacet minut Radiožurnálu

Tresty za nelegální vývoz léků zpřísníme. Cílem je ochránit pacienty před nedostatkem léků, říká ministr zdravotnictví
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

Radiožurnál

Podle zjištění reportérů Radiožurnálu mizí z Česka ilegální cestou léky v hodnotě stovek milionů. Může stát nežádoucímu úniku zamezit? Pomůže novela zákona o léčivech? A kdy bude v Česku dostatek antibiotik? Tomáš Pancíř se ptal ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP09).
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podle zjištění reportérů Radiožurnálu mizí z Česka i legální cestou léky v hodnotě stovek milionů korun. Co udělá ministerstvo zdravotnictví, aby tomu zamezilo? Kdy bude v Česku k dispozici dost antibiotik a dalších potřebných léků a jaké dopady bude mít na cenu léků i fungování zdravotnictví dnes představený vládní úsporný balíček.

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je místopředseda vlády, ministr zdravotnictví a také místopředseda TOP 09 Vlastimil Válek. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Krásný dobrý den vám i posluchačům.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají